۱۳۸۹ خرداد ۱, شنبه

ماجراي فرار با ميگ-25

.
Viktor Belenko
ويكتور ايوانويچ بلنكو (Viktor Ivanovich Belenko يا در زبان روسي: Виктор Иванович Беленко) متولد 15 فوريه 1947، هوانورد روسی ساکن ایالات متحده است. بلنكو، خلبان گردان 513 ام نيروي دفاع هوايي اتحاد شوروي بود كه پايگاه آنها واقع در شهر Chuguyevka واقع در جمهوري Primorsky Krai واقع شده بود.

Free Image Hosting At img98


اما موضوعي كه باعث جهاني شدن نام وي گردید، به تاريخ ششم سپتامبر 1976 و در جريان فرار موفقيت آميز وي به غرب به وقوع پيوست. وي در اين روز، با يك فروند ميگ25 فاكس‏بت در جزيرهء هوكايدو ژاپن فرود آمد. اين نخستین باري بود كه كارشناسان غربي، از نزديك فاکس بت را مشاهده كرده و مورد بررسي قرار دادند و بسياري از رازهاي ميگ25 را آشكار ساختند و البته بسيار نیز متعجب شدند.

Free Image Hosting At img98


به دستور پرزيدنت جرالد فورد، به بلنكو پناهندگي سياسي و مقرري ماهيانه اعطا شد و در سايهء اين پناهندگي، وي زندگي بسيار آسوده ای را در ايالات متحده سپري نمود. ايالات متحده به مدت 5 ماه وي را مورد پرسش و بازجويي قرار داد و پس از آن، وي سالهاي بعد را به عنوان مشاور به استخدام آمریکایی ها درآمد. هواپيماي ميگ25 وي قطعه قطعه شد و مورد بازرسي دقيق قرار گرفت؛ اما به دليل خشم شديد مقامات شوروي، اين قطعات در سه محموله بسته‏بندي شده و به شوروي ارسال گشتند.

Free Image Hosting At img98

هواپیمای C-5 Galaxy جنگنده میگ25 را از ژاپن به مقصد مسکو بارگیری می کند
.
بلنكو به همراه خود، كتابچهء راهنماي خلباني به وسيلهء فاكس‏بت را آورده بود. وي با اين كار، انتظار داشت خلبانان آمريكايي بهتر بتوانند اين هواپيما را مورد ارزيابي و سنجش قرار دهند. با اين حال، مقامات دولت ژاپن، به آمريكايي‏ها تنها اجازهء‌ آزمايشات زميني و تست رادار و موتورها را دادند. (هواپيما، پرواز داده نشد) کارشناسان آمریکایی با دیدن لامپهای خلاء به جای ترانزیستور در رادار و سیستمهای آویونیک فاکس بت، به ناتوانی شدید روسها در زمینه الکترونیک پی بردند.
.
Free Image Hosting At img98
خدای من ! نگاه کنید چه ساخته اند! این حرامزاده ها مگر ترانزیستور ندارند؟ آنها هنوز از لامپهای خلاء استفاده می کنند. این موتورها هیولا هستند! هر کدام به یک پلایشگاه نیاز دارند! به پرچ و جوشها نگاه کنید! چیزی که یک خلبان هرگز نمی تواتند متوجه آنها شود. این هیولا یک هواپیما نیست، یک موشک است! آنها از آلومینیوم استفاده کرده اند؛ چرا به فکر خودمان نرسید؟!
.
.بلنكو، تنها خلبان فراري از شوروي محسوب نمي‏شد كه بدين طريق از شوروي يا كشورهاي بلوك شرق، فرار مي‏كرد. به تاريخ مارس و مي 1953، دو خلبان لهستاني، با هدايت دو فروند MiG-15 به دانمارك فرار كردند. همچنين بين سالهاي 1985 تا 1987، برخي هليكوپترهاي شوروي كه در افغانستان مشغول عمليات بودند، به پاكستان فرار كردند. در 20 مي 1989، خلبانی روسی، سروان «الكساندر ژويف» (Alexander Zuyev) با يك فروند MiG-29 به شهر ترابوزان در تركيه فرار كرد.

ادامه دارد.
.

۲ نظر:

majidjon13 گفت...

دروود بر ارش عزيز و سپاس از نوشته هات.مثل هميشه خواندي و كامل بودند.
مديست بحث پيرامون سياره X بالا گرفته و بر طبق پيش گويي هايي بسيار نزديكر ازتمدن هاي مختلف در سرتاسر جهان سياره اي كه العان به نام nibiru شناخته ميشودو يا ub313!!!!مشهور به اريس به سال 2012 به زمين نزديك ميشودو مابين زمين و خورشيد قرار ميگيرد و اتفاقات بسيار هولناكي بر مردمان كره زمين روي خواهد داد.كه پيش گويي هاي نوستراداموس.مايا ها.هوپي هاي امريكاي جنوبي.و حتي با مباحثي از قران هم مطابقت كامل دارد.((زماني كه خورشيد از غرب طلوع كند))بنا بر نظريه هاي متفاوت در زمان نزديكي اين سياره چرخش زمن كند شده وبا دور شدندش از زمين چرخش زمن معكوس خواهد شد!!!!وطبعا خورشيد از مغرب طلوع خواهد نمود!!خلاصه بحث پيرامون اين سياره كه تعادل منظومه شمي سا برهم خواهد زد بسيار بالاست و خيلي دانشمندان دولت مردان و حتي ناسا را مورد حمله قرار ميدهند كه در مورد گرمايش غير عادي كره زمين دروغ پراني ميكنندو گرمايش زمين مربوط به نزديك شدن نيبيرو است؟؟!!جالبه كه يك مطلب بسيار سنگين در اين مورد را در سايت وابسته به رژيم ((موعود))خواندماكثرا در اين موارد انها دروغ پراني كرده وحقيقت را به عقيده هاي اسلامي و احاديث پيوند ميزدندولي اين مورد را با اب و تاب تمام توضيح داده بودند.ميخواستم نظر تو رو در اين مورد بدودنم واگر علاقه داشتي مطلب كوتاهي در موردش بنويس.چون تحقيقات تو هميشه كامل و خواندي بوده.
روزگار به كام دوست گرامي

TFT1 گفت...

بسیار عالی
باز هم منتظریم