۱۳۸۹ فروردین ۱, یکشنبه

آیین‏های نوروزی، خاری در چشم دشمنان ایران زمین

فرا رسیدن نوروز باستانی 2569
بر همگی شما خوانندگان گرامی و محترم، شادباش باد


x8las7mou6r0t81ljvnb.jpg
.
اگرچه پیامبر مسلمانان 1388 سال پیش از شهری در دل کویر حجاز به دهی در همان دیار سفر کرد، ولی سرزمین آریایی من 5646 سال پیش از آن نوروز را جشن می‎گرفت و 2362 سال پیش از آن مردمان این دیار، خدای را ستایش می‏کردند و کوروش 1183 سال پیش از آن دوستی را در جهان گسترانید. پیشینه سرزمین من بسی بیشتر از 1388 سال می‏باشد. به سرزمین خود ببالید. استاد عالیقدر اسلام ناب انقلابی محمدی، جناب مرتضی مطهری در روز سیزدهم فروردین ماه 2529 (برابر 1349 عربی) در یورش به آیین‏های نوروزی؛ زردآبش را بدینگونه بالا می‏آورد که:

nb5xndh7oh6rrizo7du.jpg


« ... پس شما باید بگویید که الحمدالله در روز نحس قرار نگرفته‏ایم؛ اتفاقن باید بدانیم که الان تمام روزهای ما نحس هست! روز اول فروردین ماه هم نحس است!! بین روز اول و دوم و سوم و چهارم فروردین؛ دوازدهم و سیزدهم فروردین هم نحس است! ما از این نحس باید خارج بشیم! چه باید بکنیم؟ بریم بیرون سبزه‏ها را گره بزنیم از نحسی خارج میشیم؟ با سمنو پختن از نحسی خارج میشیم؟ با پهن کردن سفره هفت سین از نحسی خارج میشیم؟ بیچارهء بدبخت! چرا خانه‏ات را ول می‏کنی میری بیرون؛ از این کارهای زشت بیا بیرون!! از این عادت زشت بیرون بیا؛ از این حرکات زشت!! خودت خارج شو! تا از نحوسات بیای بیرون! از این حرکات زشت و کثیف و پلید که به آن گرفتار هستی خارج شو تا از نحوست بیای بیرون! سیزده چه گناهی دارد؟ از سمنو چه کاری ساخته است؟ از سبزه و هفت سین چه کاری ساخته است؟ به خدا ننگ این مردم است که روز سیزده و این ایام را به عنوان جشن سیزده بدر بیرون میرن!! ننگ باشه بر اینها که به عنوان پرورش افکار اینها را به مردم نمی‏گویند!! و شما احمقها هم این حرکات را هر سال انجام می‏دهید بلکه آنها شما بدبختهای احمق ؟؟!! را تمجید می‏کنند تشویق می‏کنند!! اینها از اسلام نیست!! اینها ضد اسلام است!! ... نیاکان ما در گذشته جشن می‏کردند؛ پس ما هم باید چنین کنیم!! چهارشنبه آخر سال می‏شود؛ بسیاری از خانواده‏ها که باید بگویم خانواده احمقها ؟!! آتش روشن می‏کنند و هیزمی روشن می‏کنند و آدمهای سر و مر و گنده با آن هیکلهای نمی‏دانم چنین و چنین از روی آتش می‏پرند که ای آتش زردی من از تو سرخی تو از من!! این چقدر حماقت است؟ !! خب چرا چنین می‏کنید؟ می‏گویند پدران ما چنین می‏کردند ما نیز چنین می‏کنیم!! اگر پدران شما چنین می‏کردند و شما می‏بینید که آن کار احمقانه است و دلیل خریت پدران شما است!! رویش را بپوشید! چرا این سند حماقت را سال به سال تجدید می‏کنید؛ این یک سند حماقت است که شما هی می‏کوشید که این سند حماقت را زنده نگهدارید و بگویید ماییم که چنین پدران خری داشته‏ایم!!! . » .

اینگونه سخنان حکیمانه!! در دنباله‏ی سخنان حکیمانه‏تر بزرگترین فیلسوف مسلمان و ایرانی تازی پرست دیگر؛ یعنی امام محمد غزالی است که در کیمیای سعادتش می‏نویسد: « ... اظهار شعار گبران حرام است بلکه نوروز و سده باید مندرس شود و کسی نام آن نبرد ... » .

فراموش نکنیم که مطهری این سخنان را زمانی گفت که خود و دیگر افعی زادگان اهرمن خو؛ هنوز بر اریکه‏ی فرمانروایی ایران ننشسته و بر جان و مال و روان و اندیشه‏ی مردم ایران چیره نشده بودند؛ یعنی در فروردین ماه 1349؛ یعنی هشت سال پیش از آغاز کار فرمانروایی ملایان عرب پرست بر نیاخاک اهورایی ما؛ از این رو تنها به دشنامهایی مانند: احمق ؛ خر ؛ سند حماقت و دلیل خریت و جز اینها بسنده می‏کند؛ و به یاد داریم که ملایان از نخستین سال چیرگی خود بر نیاخاک ما؛ چه کوششهایی به کار بردند که به زور تیر و تفنگ و تازیانه و سر نیزه؛ و ایجاد هراس دردل مردم از اجرای آیین‏های شادی‏بخش نوروز جلوگیری کنند؛ این نمونه‏ای بود از نبودن زور و فشار در اسلام در نیمه پایانی سده بیستم ... ؛ و سخنان خمینی را نیز به یاد داریم که در نخستین روزهای درآمدنش به ایران گفت: بشکنید قلمها را !! ببرید زبانها را !!


لینک دانلود سخنرانی مطهری درباره چهارشنبه سوری

لینک دانلود سخنرانی مطهری درباره نوروز
.

۱ نظر:

majidjon13 گفت...

دروود بر ارش عزیز
بازگشتت رو گرامی میدارم
سال نو رو به شما تبریک میگم.امید وارم سال خوبی در پیش داشته باشی.
.............
لطفا یک مقاله در مورد مدل جدید f15
F-15SE Silent Eagle
بنویسید.قابلیت ها و تفاوت هاش بنویسید.
با سپاس فراوان